Systém podlahového vykurovania je stále viac populárny, či už v rodinných domoch, kanceláriách alebo dokonca priemyselných budovách.

 

giacomini 4

 

Ako funguje podlahové vykurovanie?

Podlahové vykurovanie je mnohokrát označované ako tzv. neviditeľný systém vykurovania, nakoľko sú jeho hlavné komponenty ako systémová izolačná doska a rúrky, uložené v podlahe a zaliate cementovým poterom. Princíp fungovania spočíva v jednoduchom prenose tepla. To znamená, že voda, ktorá prúdi rúrkami predstavuje teplonosné médium, ktoré odovzdáva teplo do okolitého cementového poteru, a teda do celej podlahy.

 

giacomini 2

 

Aké sú hlavné výhody podlahového vykurovania? Prečo podlahové vykurovanie prináša roky spokojného užívania?

1. ENERGETICKÁ ÚSPORA
Vzhľadom na to, že podlahové vykurovanie pracuje s nižšími prevádzkovými teplotami v porovnaní napríklad s radiátorovým vykurovaním, energetická úspora sa pohybuje až do výšky 20% z ročných nákladov vynaložených na kúrenie.

2. DLHÁ ŽIVOTNOSŤ
S nízkymi prevádzkovými teplotami sa spája aj ďalšia z výhod podlahového vykurovania a tou je jeho dlhá životnosť. Sme si natoľko istí kvalitou našich produktov, že neváhame poskytnúť 25 ročnú záruku na podlahový systém značky Giacomini.

3. TEPELNÁ POHODA
Sálanie tepla podlahou zabezpečuje rovnomerné rozloženie tepla do celej miestnosti. Eliminuje sa pocit chladu od podlahy a tiež nepríjemné prúdenie vzduchu, ktoré je typické pre vykurovanie radiátormi.

4. ZDRAVIU PROSPEŠNÉ
Práve vďaka absencii prúdenia vzduchu v miestnosti sa viditeľne znižuje prašnosť. Podlahové vykurovanie je teda viac než vhodné pre alergikov.

5. ESTETICKOSŤ
Podlahové vykurovanie je zabudované v podlahe, čím nenarúša celkový dojem z priestoru a umožňuje väčšiu slobodu pri zariaďovaní interiéru.

 

giacomini 1

 

BONUS NA ZÁVER

Vďaka neustálym inováciám je tento systém vhodný ako na vykurovanie v zime, tak aj na chladenie v lete. Šetria sa tým náklady spojené s realizáciou a prevádzkou, nakoľko môžeme jeden systém využívať celoročne na dva rôzne spôsoby.

 

giacomini logo

 

Už viac ako štvrťstoročie ponúka spoločnosť Giacomini klientom odborné skúsenosti, kvalitné produkty a ústretový prístup, vďaka čomu sa môže pýšiť tisíckami spokojných zákazníkov po celom Slovensku. Nechajte naše produkty hovoriť za nás – Giacomini, váš partner vo vykurovaní.

Viac informácií: www.giacomini.sk

ZDIEĽAJTE NÁS