Okná a dvere významne zdôrazňujú charakter domu či bytu. Spoločnosť Internorm ponúka aj v tomto roku pre svojich klientov množstvo noviniek. Rôznorodé tvary, farby a materiály okien i vchodových dverí spĺňajú cielené požiadavky na dizajn, trendovosť i komfort bývania. Vďaka nepretržitému technickému vývoju a inováciám, spoločnosť Internorm dokáže splniť požiadavky aj najnáročnejších zákazníkov.

Internorm Homestory SacklKF520 ocenené okno novej generácie

 

Viac skla, viac svetla, viac bezpečnosti. Okno KF520 kombinuje inovatívny dizajn s technickým know-how. Okenné krídlo je z vonkajšej strany vďaka svojmu sklenenému vzhľadu takmer nerozoznateľné od pevného zasklenia, ale dá sa ľahko a pohodlne otvoriť. Rám môže byť omietnutý až z troch strán, čím sa vizuálny efekt ešte zosilňuje. Vynikajúca izolácia skla zaisťuje zvýšenú energetickú účinnosť a znižuje emisie CO2 až o 11%, čo je veľmi pozitívne pre životné prostredie ale aj pre minimalizovanie nákladov na vykurovanie.

Internorm okno KF520

Toto krídlo navyše ukrýva revolučný uzamykací systém I-tec Secure, vďaka ktorému je vypáčenie okien takmer nemožné a v oknárskej branži bezkonkurenčné. Integrované klapky tlačia pri zaistení do rámu na všetkých stranách, a preto poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu. V porovnaní s bežnými oknami ponúka KF520 až o 30 % nižšiu pohľadovú výšku rámu a krídla, čím zabezpečuje maximálny podiel skla.

Internorm okno KF520 uzamykanie I tec Secure zm1000x772

Vynikajúce vlastnosti a dizajn okna KF520 získali tomuto produktu ocenenie GermanInnovationAward 2020 v kategórii „Winner“. Ocenenie sa udeľuje za inovácie, ktoré posúvajú celé odvetvie priemyslu vpred vďaka svojej originalite, implementácii a efektivite. Okrem toho získala spoločnosť Internorm za toto prémiové okno celosvetové ocenenie MUSE Design Award v zlatej kategórii, ktoré posudzuje vynikajúci a inovatívny dizajn v mnohých odvetviach.

internorm ocenenie muse design award

Drevo-hliníkové zdvojené okno HV450


Kompletne plošne lícujúci rám s krídlom, ako aj integrovaná ochrana pred slnkom medzi tabuľami skla spájajú okno HV450 do celku. Žalúzie, rolety alebo Duette® sú integrované do okna, čím poskytujú ochranu pred ich znečistením. Vďaka dokonalej ochrane pred slnkom, nežiaducim pohľadom, teplom a hlukom si môžete vychutnať 4-násobnú ochranu len v jednom okne. I-tec Tienenie funguje úplne sebestačne a ponúka aj mnoho užitočných funkcií. Komfortné ovládanie je tiež možné s technológiou I-tec Smart Windows.


I-tecSecure: Maximálna bezpečnosť


Technológia uzamykania I-tec Secure zaisťuje maximálnu bezpečnosť, vypáčenie okna je takmer nemožné. Namiesto obvyklých vyčnievajúcich uzamykacích čapov Internorm používa integrované klapky, ktoré uzamykajú krídlo okna s rámom. Tento patent je bezkonkurenčný v oknárskej branži a už integrovaný v okne KF 520. Integrované klapky tlačia pri uzamykaní na všetky strany vo vnútri rámu a ponúkajú tak maximálnu ochranu proti vlámaniu - dokonca až do bezpečnostnej triedy RC3. Uzamykacie časti kovania sa nachádzajú v ráme, čím zabezpečujú pekný, čistý vzhľad a taktiež uľahčujú čistenie a údržbu okna.

Internorm rez uzamykania I tec SecureECLAZ®: viac svetla, viac energie


Zvýšená tepelná izolácia, lepší prechod energie, viac denného svetla – to sú výhody nového tepelno-izolačného skla s pokovením ECLAZ®. ECLAZ® vpustí viac denného svetla (priepustnosť svetla (LT) = 77%) a viac solárnej energie (g-hodnota = 60%) do interiéru ako iné trojité sklo s tepelno-izolačným pokovením. Obytné priestory pôsobia na jednej strane príjemnejšie a svetlejšie a na druhej strane je zabezpečená vynikajúca tepelná izolácia, špeciálne v tmavých zimných mesiacoch, čo má rozhodujúci vplyv na komfort bývania. Modré časti svetelného spektra sa zosilnia prechodom cez sklo a tým zabezpečia až o 10% viac denného svetla. Pri prechode energie dosahuje ECLAZ® takmer také hodnoty ako dvojité sklo s tepelno-izolačným pokovením s ohľadom na prechod denného svetla. Tepelná strata je veľmi nízka (Ug 0,5W/m2K) a zisk solárnej energie je vysoký (g-hodnota = 60%). Slnečné svetlo je pozoruhodné a nezabezpečuje iba svetlosť, ale skutočné slnečné žiarenie má pozitívny vplyv na naše zdravie, zvyšuje koncentráciu a produktivitu a zároveň vytvára pohodu. Umelé osvetlenie a taktiež lampy s denným svetlom nemôžu tento účinok dosiahnuť.

Internorm oknaNovinky v oblastí vchodových dvier


Dvere s nezvyčajným dizajnom sú veľmi obľúbené a trendy. Internorm novinkou je vonkajší povrch dvier vo vzhľade starého dreva - SD10 Altholzoptik, dostupné pre hliníkové a drevo - hliníkové vchodové dvere. Taktiež je v sortimente nový integrovaný systém odtlačku prsta, ktorý môže byť lícujúco integrovaný do kľučky alebo ozdobného prvku. Internorm rozšíril svoju ponuku kľučiek a madiel v čiernom vyhotovení pre vchodové dvere a pridal moderné čierne kľučky aj v sortimente okien a balkónových dverí.


Viac informácií: internorm-okna.sk