Popri tradičných sa stále vo väčšej miere presadzujú aj moderné stavebné systémy, vhodné aj pre projekt nízkoenergetického domu s minimálnym dopadom na životné prostredie. Do tejto kategórie sa radí aj stavebný materiál Durisol, ktorý má vo svojej ponuke spoločnosť Leier Baustoffe SK.

 

durisol 1

 

Vďaka dlhodobému poctivému vývoju vám prinášame moderný produkt, ktorý sa svojimi vlastnosťami zapíše do histórie. Durisol je ľahký na manipuláciu, má vynikajúce fyzikálne vlastnosti a vytvára zdravé prostredie pre vaše bývanie.

 

Základnou výrobnou surovinou Durisolu je drevná štiepka (až 90% objemu) spevnená a zušľachtená prírodnými mineralizačnými komponentmi. Pri výrobe durisolových tvaroviek prechádza štiepka procesom mineralizácie, ktorý ju robí odolnejšou voči vode, soliam a ostatným vonkajším vplyvom. Pridaním cementu a mineralizačných prísad sa získava nehorľavosť materiálu. V závere výrobného procesu sa štiepko-cementová masa lisuje a následne frézuje na presné rozmery tvarovky. Existuje široká ponuka produktov a tvarov, šitá na mieru konkrétnym stavebným účelom a projektovým riešeniam.

 

durisol 2

 

Stavebný systém Durisol ponúka všetky stavebno-fyzikálne výhody, ktoré sú zjednotené v kombinácii dreva s betónom. Má vynikajúce tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a vďaka svojmu masívnemu betónovému jadru dokáže výborne akumulovať teplo. Jeho ďalšou skvelou vlastnosťou je výborná difúzia vodných pár, čím sa efektívne reguluje vlhkosť vzduchu v miestnosti a vytvára sa tak zdravá klíma v interiéri. Výhodou stavebného systému Durisol je aj rýchlosť výstavby. Za jeden deň je možné postaviť až jedno podlažie domu. Durisolové tvarovky sa ukladajú na seba nasucho, pričom výplňový betón ich previaže a zároveň zabezpečí statiku celej konštrukcie.

 

durisol 4

 

Podmienky pre optimálnu klímu


• Vynikajúca difúzia vodných pár, dôležitá najmä pri obytných stavbách. Zloženie durisolového muriva umožňuje prechod vodnej pary, vďaka čomu je v interiéri vyvážený pomer medzi teplotou a vlhkosťou vzduchu.
• Vysoká odolnosť voči hluku. Je vysoko účinná, preto sa Durisol čoraz viac uplatňuje pri stavbách protihlukových stien popri diaľniciach, železniciach a na ochranu obytných zón pred nadmerným hlukom.
• Rýchla a presná výstavba. Durisolové tvarovky do seba dobre zapadajú a vďaka tvarovej variabilite sa plne prispôsobujú predstavám investora.
• Tvarovky sú odolné voči poveternostným vplyvom a sú mrazuvzdorné. Možno ich teda v každom počasí skladovať na stavenisku a aj v zime ich možno spracovať. Prirodzená izolačná schopnosť dreveného plášťa a schopnosti zadržania teploty v betónovom jadre neprináša len značnú úsporu nákladov na kúrenie v zime, ale aj nákladov na ochladzovanie v lete.

 

Viac informácií: www.leier.sk

ZDIEĽAJTE NÁS