Rodinný dom, kde kontakt s okolitou zeleňou lesa i záhrady pôsobí akoby z nej prirodzene vyrastal. Naturálny charakter exteriéru posilňuje využitie príhodných materiálov dreva a kameňa.

 

foto2

 

foto1

 

Zámerom investora bolo vytvorenie jednopodlažného rodinného domu s podkrovím pre 4 osoby s plnohodnotnými a kvalitnými užívateľskými a tepelno-technickými vlastnosťami. Čo sa podarilo, pretože rodinný dom je komponovaný z drevených CLT panelov a drevených sendvičových panelov so stĺpikovým nosným jadrom. Nosnú konštrukciu tvoria drevené nosníky a stĺpy. Celý objekt je nadštandardne zaizolovaný.

 

foto4

 

 

Navyše, v dome sa okrem podlažia nachádza ešte jedno nadzemné podlažie a podkrovie, ktoré sa vzájomne spája v miestach dvoch galérií. Dispozične je rozdelený na súkromnú a verejnú časť. Interiér sa vyznačuje jednoduchou kombináciou dreva a bielej omietky.
Vstupný priestor je charakterizovaný vstupnou halou s galériou a s prislúchajúcim šatníkom. Prízemie tvorí kuchyňa s jedálňou, ktorá je priamo prepojená s obývacou izbou. Na prízemí sa nachádza verejná časť a hosťovská izba.


Nad obývacou izbou je vytvorená galéria a je doplnená veľkými posuvnými presklenými dvermi, ktoré sprístupňujú južne orientovanú terasu. Hosťovská izba disponuje vlastnou kúpeľňou a má spoločnú terasu. Na poschodí sa nachádzajú dve samostatné izby, spoločná kúpeľňa, v rámci ktorej je umiestnené technické vybavenie domu. Spálňa je vybavená vlastnou kúpeľňou, šatníkom a prestrešenou terasou.

 

foto3

 

Zdravé bývanie
Úsporné drevodomy je dynamická stavebná firma využívajúca najnovšie technológie a materiály, sleduje ich neustály vývoj a využíva ich v oblasti drevostavieb. Pozornosť sústreďujú predovšetkým na nízkoenergetické a pasívne domy stĺpikovej konštrukcie a CLT panelov. Pri realizácii viac ako desiatok rodinných domov majú skúsenosti s netradičnými stavebnými materiálmi a zdravým bývaním. Ku každému zadaniu pristupujú s individuálnym záujmom a dôrazom na detail. Zárukou je odbornosť, kvalita, serióznosť, rýchlosť výstavby a poradenstvo. Tak isto aj možnosť riešenia drobných zmien počas výstavby.

 

 

Viac informácií nájdete na: www.uspornedrevodomy.sk

ZDIEĽAJTE NÁS