V súvislosti s koronakrízou sa stále častejšie skloňuje slovo dezinfekcia. Zvýšené nároky na hygienu sa netýkajú len prípravkov na ruky, ale aj našich domovov či pracovísk. O komplexnom dezinfekčnom programe nám porozprával Michal Hanus zo spoločnosti SANOSIL SK.

 

sanosil 1

 

Spoločnosť Sanosil je výrobcom produktov, ktoré zabezpečujú hygienické a zdraviu bezpečné prostredie bez vírusov, baktérií, kvasiniek a plesní. Aké je portfólio vašich produktov?

Sme slovenským zastúpením švajčiarskej značky SANOSIL a na trhu pôsobíme už ôsmy rok. Poskytujeme komplexné riešenia – strojové vybavenie aj chémiu – v oblasti dezinfekcie vody, povrchov, priestorov, klimatizácií a vzduchotechniky, máme aj širokú ponuku dezinfekčných látok do domácností a na osobné použitie. Každý prípravok je certifikovaný a zdravotne absolútne nezávadný.

Na akom princípe a báze sú založené produkty Sanosil?

Všetky naše prípravky majú patentované zloženie na báze peroxidu vodíka a koloidného striebra. Sú výlučne bezchlórové a spĺňajú najprísnejšie hygienické a environmentálne predpisy. Nezanechávajú žiadne stopy, mastnotu, nespôsobujú podráždenie pokožky, ošetrené povrchy nie je potrebné oplachovať alebo neutralizovať. Naše produkty nezapáchajú.

 

sanosil 2

 

Na aké účely sa dajú použiť v domácnosti?

Je ich naozaj veľa. Môžete nimi dezinfikovať akékoľvek povrchy a priestory v domácnosti. Kuchynské vybavenie, nástroje a spotrebiče, hračky, športové náčinie, oblečenie, obuv, ležovisko domáceho miláčika. Likvidovať plesne. Potraviny či pitná voda sú po kontakte s našimi prostriedkami zdravotne vyhovujúce, nemenia ich vôňu ani chuť. Veľkú časť ponuky tvoria prípravky na biocídne ošetrenie vody.

Môžeme ich teda využívať aj na prípravu a čistenie pitnej vody v našich studniach?

Áno. Pitnú vodu, ale v podstate aj akúkoľvek inú, napríklad úžitkovú, závlahovú, bazénovú, vodu používanú ako chladiace médium, možno účinne a bez zdravotných rizík chrániť pred plesňami, vírusmi, baktériami, riasami, a podobne. Netýka sa to len studní, ale aj vody vo verejnej sieti alebo vodovodných okruhoch. Vodu ošetrenú našimi produktmi môžete bez obáv použiť na priamy konzum, varenie i zavlažovanie. Samostatnú podkategóriu tvoria prípravky určené do septikov a čistiarní odpadových vôd.

Ako je to s bazénovou vodou, ak sa chcem vyhnúť prechlórovaniu, ale chcem mať vodu vhodnú na kúpanie a plávanie pre deti i dospelých?

Našu bazénovú chémiu môžu používať majitelia malých domácich bazénov či víriviek, ale aj prevádzkovatelia veľkých kúpalísk a wellness centier. Dokážeme ošetriť a ochrániť plavecké i relaxačné bazény, termálnu aj netermálnu vodu. Ponuka prípravkov je široká aj v tejto podskupine a všetky sú vysoko účinné, ekologické a zdravotne nezávadné pre dospelých aj pre deti v dojčenskom veku. Keďže sú bezchlórové, nezanechávajú dezinfekcie Sanosil žiadny nepríjemný zápach.

Viac informácií: www.sanosil-slovakia.sk