toptrendy logosab logofacebook logo eshop logohladat logo

 

 

 

Systém vás ochráni a uzatvorí prívod vody za vás

 

Nikto z nás nechce prísť o svoj domov, ktorý sa bude niekoľko týždňov sušiť a rekonštruovať. Čím viac koncových zariadení je napojených na prívod vody, tým sa zvyšuje riziko vytopenia. Najčastejšie sú to práčky, umývačky, chladničky alebo press stroje alebo dokonca výrobníky ľadu.

 

uvod smarthomr vyd2018 3 nowat

 

Existuje niekoľko riešení, no my vám ukážeme jednoduchý a veľmi sofistikovaný systém, ktorý ochráni vašu domácnosť pred vytopením a uzatvorí prívod vody okamžite ako nastane problém.

 

Nám sa to už nestane
Opúšťate svoj byt, či dom alebo nechávate vašu chalupu niekoľko týždňov osamotenú? Prvým krokom ako predísť vytopeniu je uzavrieť hlavný uzáver vody. Pravidelne naň však zabúdame, pretože nie je po ruke a je napríklad v šachte a pod.
Práve na to tu je systém Waterguard, systém napojený na riadiacu jednotku, ktorá v prípade poruchy vydáva signál, upozorní na únik vody jemným pípaním aj svetielkom a automaticky uzavrie hlavný uzáver vody, takže voda sa zastaví skôr, ako stihne spôsobiť škody.

 

Detekcia poruch vody Waterguard1

 

Waterguard, nórsky produkt, na ktorý sa spoliehajú Nóri už viac ako 25 rokov, ponúka svojim používateľom bezpečnosť a ochranu pred vytopením. Dokáže však oveľa viac, ako len detekciu úniku vody. Systém je bezporuchový a naprogramovaný tak, aby sa každých 24 hodín niekoľkokrát zapol a vypol, čím dokáže sám seba odkontrolovať. Preto sa nestane, že sa po čase zanesie nečistotami a stane sa nefunkčným. Vďaka svojej technológií je bezúdržbový a netreba sa o systém starať. Raz ročne sa odporúča preventívne skontrolovať jeho funkčnosť. Systém sa dá prepojiť na inteligentnú domácnosť. Buď na domáci alarm, alebo vám vie prísť SMS správa o poruche pomocou gsm modulu.

 

 

„Zostane to v suchu.“

 

Pre zabezpečenie rodinného domu je vhodný systém Smart Stop od spoločnosti Waterguard, ktorá je jediná spoločnosť na trhu, ktorá ponúka komplexnú ochranu budov pred vytopením. Centrálnu jednotku môžete umiestniť pri vchodových dverách, prostredníctvom ktorej viete pohodlne vypnúť prívod vody pri odchode z domu a zapnúť pri návrate.

 

Detekcia poruch vody Waterguard2

 

Bezdrôtové snímače monitorujú najrizikovejšie miesta v domácnosti. V prípade, že dôjde k úniku vody senzor automaticky vyšle signál centrálnej jednotke, ktorá okamžite uzavrie elektro-magnetický ventil, ktorý uzavrie hlavný prívod vody do domu. Pre bytové domy je navrhnutý systém 7-Kanál, ktorý dokáže zabezpečiť stúpačkové rozvody v paneláku.

 

 

Navštívte stránku www.waterguard.sk a informujte sa u špecializovaných odborníkov.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby