Na Slovensku je približne osemstotisíc domácností s minimálne jedným komínom, ktorý je potrebné skontrolovať a podľa potreby vyčistiť. Prezrieť treba nielen klasické komíny, na ktoré je napojený krb či pec, ale aj komíny, ku ktorým sú pripojené kondenzačné kotly.

 

 

Banner Image Tenore 240 1360x638


Pred rokmi mal kominár svoj rajón a poznal každý komín v dedine. Dnes sa situácia zmenila a ľudia si podľa vyhlášky môžu komín vyčistiť aj sami, ale tým na seba preberajú aj zodpovednosť v prípade požiaru.


Pri výbere komína veľkú úlohu zohráva nielen kvalita a cena materiálu, ale aj odbornosť a rýchlosť montáže či poskytovaná záruka. Na otázku, po čom je dnes najväčší dopyt v kominárskej oblasti, odpovedal konateľ RICOM Energy, Ing. Vladimír Civáň: „Najčastejšie robíme poradenstvo pri rekonštrukciách a vložkovaní už existujúcich komínov, a to v závislosti od druhu paliva, ktoré klient používa. Do komína na tuhé palivo sa vkladá antikorová vložka a ak sa vykuruje plynom, vložky môžu byť aj plastové. Dodávame vlastné komínové systémy RICOM, ako aj renomovanú španielsku značku DINAK, a to stavebným firmám aj súkromným osobám."

 

3

 

 

Práve v čase plánovania obmeny kúrenia, nového krbu, kachlí či pece je náročné vybrať vhodný komínový systém, ktorý zodpovedá všetkým normatívnym, technickým, ekonomickým a ekologickým požiadavkám. V prípade rekonštrukcií je potrebné upraviť existujúci komín, či premiestniť pripojovacie potrubie tak, aby bol systém plne funkčný, v súlade s platnými vyhláškami a zároveň bol skrytý či esteticky zladený s okolitým priestorom. Na trhu je dostupná široká ponuka plastových a antikorových komínových vložiek, komínov a dymovodov, jednoduchých, flexibilných alebo trojvrstvových antikorových komínov pre interiér i exteriér. A vtedy je odborná konzultácia, návrh systémového riešenia, komplexná dodávka a montáž, vrátane revíznej správy a následných služieb údržby, priam šťastím hodným kominára.

 


www.ricomenergy.sk 

ZDIEĽAJTE NÁS