Stavba alebo kúpa vlastného domu si vyžaduje roky tvrdej práce a úspor, preto je dôležité, aby ste nenechávali žiadne detaily na náhodu. Strecha je jednou z najdôležitejších súčastí vášho domova a preto si zaslúži byť vyhotovená správne.

 

rubbercover 5

 

EKONOMICKY

Strešný systém je prvou obrannou líniou proti matke prírode a hrá dôležitú úlohu pri ochrane cenností, ochrane vašej rodiny a poskytuje bezpečie vášmu podnikaniu. Strecha nad hlavou je zložitý komplexný integrovaný systém, preto ak sa nedodržia postupy pri jej zhotovení, môže vám spôsobovať problémy už na začiatku vášho bývania.

 

This Hamptons Getaway Blends Seamlessly Into a Lush Landscape

 

Domy s plochou strechou stále naberajú na popularite. Jednou z najatraktívnejších výhod plochých striech je zväčšenie využiteľného vonkajšieho priestoru. Ak je vaša nehnuteľnosť na úzkom pozemku bez veľkého dvora, vaša strecha môže byť využitá na grilovanie alebo na relax. Stane sa z nej miesto na vytvorenie vlastnej záhrady, detského ihriska, relaxačnej zóny, dokonca môže byť vhodná aj na inštaláciu solárnych panelov. Na čokoľvek, čo by si vaše srdce mohlo priať!

ENVIROMENTALNY

Ploché strechy sú funkčné a moderné a sú to práve tie časti vášho domu, ktoré sa rekonštruujú ako prvé. Často sa podceňuje výber správneho hydroizolačného systému, ktorý je najdôležitejší – oddeľuje vás, vaše pohodlie a bezpečnosť od vplyvov počasia. V prípade poruchy hydroizolačnej vrstvy sa vo väčšine prípadov musí kompletne vymeniť strešný plášť počnúc parozábranou, tepelnou izoláciou a samotnou hydroizoláciou, nehovoriac o škodách v interiéri, ktoré takýto defekt môže spôsobiť. 

 

rubbercover 4

 

Zelené strechy alebo strešné záhrady sú populárne na celom svete. Vybudovanie záhrady na streche je cestou, ako využiť mestský priestor, chrániť životné prostredie a v dlhodobom horizonte ušetriť vaše peniaze. Zelená, resp. vegetačná strecha má vplyv nielen na čistenie ovzdušia, ale i na vykurovanie alebo chladenie budovy, keď je potrebné menšie množstvo energie. Pomáha zmierňovať efekt mestských tepelných ostrovov, ide o stav, v ktorom mestá absorbujú a zachytávajú teplo vyššou mierou ako vidiecke oblasti. V prípade nadmerných zrážok zelené strechy absorbujú množstvo dažďovej vody a pomaly ju uvoľňujú, čím sa minimalizuje riziko povodní. Za zmienku stojí aj estetická funkcia, ktorá pozitívne mení vzhľad mesta a vznikajú nové relaxačné zóny. 

EPDM

Spoločnosť Firestone Building Products, ako najväčší výrobca hydroizolačných fólii EPDM, už pol storočia ponúka vysoko kvalitné strešné systémy s deklarovanou životnosťou minimálnou 50 rokov. Predstavujú riešenia na kompletné zastrešenie vašej stavby produktom, ktorý v symbióze s ostatnými časťami objektu dosahuje dlhodobú životnosť, čo vám prinesie pokojný spánok a ušetrí nemalé peniaze. Vďaka extrémne dlhej životnosti, odolnosti proti prerastaniu koreňov a schopnosti odolávať vysokým aj nízkym teplotám, je strešný systém Firestone RubberCover EPDM riešením na použitie v extenzívnych zelených strechách alebo pri inštalácií fotovoltických panelov.

 

rubbercover 3

 

Fólia Firestone RubberCover EPDM je chemicky stála, netoxická a neobsahuje zmäkčovadlá, halogény, ani ťaž ké kovy. V dôsledku toho kvalita vody, ktorá prichádza do styku s EPDM fóliou, spĺňa ekologické štandardy pre rekuperáciu povrchových vôd. Je vhodná na zachytávanie dažďovej vody pre domáce zvieratá alebo využitie v záhrade. Kombinácia dlhej životnosti, nulovej údržby a možnosti recyklácie dokazuje, že ide o ekologickú voľbu.

EKOLOGICKY

Výnimočné vlastnosti fólií Firestone RubberCover EPDM vynikajú v porovnaní s inými strešnými systémami. Ľahká údržba aj po desiatkach rokov a možnosti recyklácie sa odrážajú v mimoriadne dlhej životnosti tohto produktu. Fóliu EPDM je možné recyklovať a zabudovať napríklad do chodníkových dosiek, bežeckých tratí či umelých povrchov športovísk. Tým sa ekologický vplyv fólie Firestone RubberCover EPDM výrazne znižuje.

 

rubbercover 2

 

Fólie Rubber Cover EPDM majú nielen oveľa dlhšiu životnosť ako konkurenčné produkty, ale k dispozícii je aj kompletné Quick Sea m príslušenstvo, ktoré vďaka možnosti ľahkej opravy umožňuje predĺženie životnosti.

Výhody fólií Firestone RubberCover EPDM:

  • vysoká životnosť strešného systému
  • veľké panely bez spojov
  • estetický vzhľad
  • zníženie nákladov na energie
  • jednoduchá inštalácia a údržba
  • kvalita ovzdušia
  • zníženie efektu tepelné ho ostrova v zastavanom území
  • regulácia dažďovej vody
  • zníženie hluku, zlepšenie tepelnej izolácie
  • prirodzené prostredie pre rastliny

Viac informácií na: www.rubbercover.sk

ZDIEĽAJTE NÁS