efektivne spalovaniePredpísaným palivom je suché drevo. Vďaka veľkému nakladaciemu zásobníku môže palivo horieť nepretržite 8 až 12 hodín.


Kvalitná a jednoduchá konštrukcia

Hlavnou výhodou základnej platformy splynovacích kotlov je jednoduché konštrukčné riešenie. Kotol pozostáva z prikladacej a spaľovacej komory, vysoko odolnej žiarobetónovej trysky a popolníka, rebrového výmenníka a minerálnej izolácie. Teleso kotla je zvarené zo špeciálnej kotlovej ocele hrúbky 6 mm, ktorá je zárukou dlhej životnosti. Medzi ďalšie výhody patria vysoká spoľahlivosť, nízka spotreba dreva, nenáročná obsluha, bezprašná prevádzka, spaľovanie mäkkého a tvrdého dreva, veľká násypka, minimálne množstvo odpadu, automatické odstavenie kotla pri vyhorení paliva. Šírka kotla 690 mm umožňuje jednoduchú inštaláciu aj v kotolniach s dverami šírky 800 mm. Kotly ATTACK spĺňajú kritériá najvyššej triedy podľa európskej normy EN303-5.


Praxou overená kvalita

ueko 1282Vďaka jednoduchej konštrukcii sú kotly priestorovo nenáročné, vysoko spoľahlivé, vyžadujú nenáročnú obsluhu a majú dlhú životnosť. V konečnom dôsledku ide o spokojnosť zákazníka, ktorý ocení aj to, že ušetrí čas na prípravu dreva, pretože v kotli je možné spaľovať kusové drevo dĺžky až 1 m. Manuálna rozkurovacia klapka a ventilátor umožňujú rýchle a nenáročné rozkurovanie. Špeciálne tvarovaný praktický popolník dopĺňa lopatka na vyberanie popola. Stáložiarna prevádzka kotla eliminuje nutnosť opakovaného rozkurovania. Integrovaný dochladzovací okruh zaistí v prípade prehriatia kotla jeho bezpečné ochladenie na prevádzkovú teplotu. Automatické ovládanie riadi kotlovú teplotu alebo teplotu, pri ktorej dochádza k vypnutiu ventilátora po dohorení paliva. Ovládanie na vyššej úrovni spolupracuje s izbovým termostatom a dokáže regulovať výkon kotla zmenou otáčok ventilátora.Viac sa dočítate na strane 78 – 79

Text Matej Pius
Foto Attack

Tento článok vyšiel v publikácii Ekobývanie 2011

ZDIEĽAJTE NÁS