S rastúcimi požiadavkami na štandard bývania sa logicky zvyšujú aj požiadavky na kvalitu vybavenia, ktoré dnes naše domovy bežne vytvára. V článku vám dokážeme, že dovoliť si luxus nemusí znamenať platenie za značku, ale za kvalitu. A v prípade screenov sme tých kvalít našli hneď desať a navyše jednu k tomu.

 

minirol 1

 

 

 1. Materiál
  Vonkajšie rolety tvoria hliníkové a oceľové diely doplnené látkou zo sklenených alebo polyesterových vlákien potiahnutých PVC vrstvou. Plast tu nájdete iba v podobe krytiek alebo koncoviek.
 2. Neviditeľné vyhotovenie
  Rovnako ako v prípade klasických predokenných roliet je možné aj screenové rolety proti slnku namontovať tak, aby sa roletový box dal úplne skryť v omietnutom puzdre v ostení.
 3. Veľká plocha
  Látkové rolety sú konštrukčne vhodné na zatienenie veľkoformátových okien a plôch. V závislosti na veľkosti krycieho boxu môžete zatieniť až 20 m².
 4. Farby
  Rámy roliet na okná sa štandardne vyrábajú v niekoľkých základných farebných odtieňoch. Okrem toho výrobca vonkajšieho tienenia značky Minirol na želanie nalakuje na ľubovoľný odtieň podľa vzorníka RAL. Látka je k dispozícii vo viac ako 20-tich farbách v škále od bielej, cez odtiene sivej, až po čiernu.

minirol 2

 

 1. Súkromie
  Veľkou výhodou tieniacih roliet je vlastnosť tkaniny, vďaka ktorej nie je vidno do vnútra objektu, ale používateľ von vidí. Screeny tak zachovávajú súkromie a vám umožňujú kontakt s okolím.
 2. Vetranie
  Vďaka hustote výpletu látky vám v interiéri bude prúdiť čerstvý vzduch aj pri otvorených oknách a vysunutých roletách. Tienenie tak netvorí prekážku medzi vami a exteriérom.
 3. Ochrana proti hmyzu
  Látka vás a váš domov ochráni aj pred nepozvanými návštevníkmi. So screenmi môžete zatieniť okná a vetrať, pričom sa nemusíte báť poletujúceho alebo lezúceho hmyzu, ktorý sa v interiéroch bez sietí vyskytuje predovšetkým v lete. 
 4. Zábrana proti nečistotám
  Roletová tkanina je presne taká hustá, aby dokázala interiér prevetrať, ale zároveň ho chránila pred napadaným lístím, prachom a inými vonkajšími nečistotami.

minirol 3

 

 1. Ovládanie
  Tak, ako klasické predokenné rolety, môžete aj tie screenové ovládať jednoducho manuálne alebo diaľkovým ovládačom. Elektrické ovládanie predlžuje životnosť tienenia a zabraňuje nesprávnej manipulácii s ním.
 2. Použitie
  Vzhľadom na všetky spomenuté vlastnosti sa screeny používajú nielen v rodinných domoch, komerčných i administratívnych budovách, ale aj v záhradných pergolách alebo altánoch.
 3. Dotácie Nová zelená úsporám

Príjemným bonusom je možnosť požiadať o dotáciu na zaobstaranie screenových clôn v rámci programu Zelená úsporám. Podpora sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 100 percent podľa typu ovládania tieniacej techniky.

 

minirol 4