Je to však len mýtus, za ktorý môže neodbornosť. Montované domy nie sú náhradou za klasické murované domy.

 

 

V stavebníctve sa stávajú štandardom. Montované domy sú zaujímavou voľbou, ktorá je v zahraničí i na Slovensku čoraz preferovanejšia.

vyhody montovanych domov ekobyvanie 5

 

 

Montované domy - drevodomy na kľúč, sa vyrábajú z kvalitným materiálov. Na ich výrobu sa používajú CLT panely, čo zaručuje dlhovekosť domu pre ďalšie generácie. Vďaka tomu sú domy stabilnejšie, pevnejšie a energeticky úspornejšie. Sú vhodné pre alergikov a astmatikov, pretože minimalizujú prach, plesne, roztoče a iných nechcených návštevníkov.

 

Zvažujete či začať so stavbou montovaného domu alebo murovaného domu? Našich 5 výhod vás definitívne presvedči o vašej voľbe.

 

vyhody montovanych domov ekobyvanie 4

1. Žiadne preteky s časom

So stavbou montovaného domu môžete začať v každom ročnom období. Samotná výstavba trvá len niekoľko týždňov. Na druhej strane stavba klasického murovaného domu trvá niekoľko mesiacov, či dokonca rokov a s jeho výstavbou sa starosti nekončia. Na úpravu interiéru nemusíte čakať niekoľko týždňov, ako je to v prípade murovaného domu. Keďže sa jedná o technicky suchú stavbu, do vášho domu sa môžete hneď presťahovať.

 

 

vyhody montovanych domov ekobyvanie 3

 

2.  Energetická úspora

Vďaka použitiu kvalitných materiálov a špeciálnych okien a dverí šetríte peniaze za energie. Táto čiastka nie je zanedbateľná. V prepočte učetríte viac ako ⅔ výdajov na energie. Montovaný dom taktiež zohľadňuje prostredie a smerovanie svetových strán. Vďaka týmto parametrom šetríte nielen životné prostredie ale i peniaze za energie. Obytný priestor sa nachádza na slnečnej strane, a preto môžete využívať slnečnú energiu. Drevodom však udržuje konštantnú príjemnú teplotu v lete i zime.

 

vyhody montovanych domov ekobyvanie 2

3. Stabilita

Domy sú vďaka kvalitným materiálom stabilné aj v prípade zemetrasenia či dokonca požiaru. Vedeli ste že montované drevodomy sú v prípade požiaru stabilnejšie a oheň na nich spôsobí menšie škody ako na murovaných domoch? Výskum ukázal, že statika drevodomu nebola požiarom narušená a mohol tak byť vybudovaný znova.

4.  Viac priestoru

Hrúbky stien je menšia ako v prípade murovaných domov. Ak teda plánujete výstavbu na rozlohou menšom pozemku, montovaný dom je ideálnym riešením. Získate tak k dobru 10-15% plochy, ktorú môžete využívať.

 

 

 

vyhody montovanych domov ekobyvanie

 

5. Vaše zdravie

Materiál použitý na stavbu je nielen kvalitný, ale aj ekologický a zdravotne nezávadný. Sadrokartón na montovanom drevodome nehľadajte. Bežný sadrokartón je nahradený vláknitými doskami Farmacell. Vďaka funkčnému systému vetrania je drevodom na kľúč ideálny pre astmatikov a alergikov. Plesne, huby, machy, roztoče tu jednoducho nemajú šancu. Montovaný dom navyše skvele tlmí hluk. Brechot psa ani neskoré posedenie susedov na terase vás tak vyrušovať určite nebudú.

 

Dôležitou zložkou pri výstavbe je voľba stavebnej spoločnosti, s ktorou dom postavíte. Na Slovensku i v zahraničí je množstvo špekulantov, ktorí nahrádzajú kvalitný materiál za lacné napodobeniny. Výstavba montovaného drevodomu podlieha striktným technickým parametrom. Vaša stavba tak nebude plniť svoj účel a jej energetická náročnosť nebude efektívna. Vyberte si pre svoj dom tú správnu firmu, ktorej odborníkom zveríte vašu dôveru do rúk.

ZDIEĽAJTE NÁS