toptrendy logosab logofacebook logo eshop logohladat logo

 

 

 

Bez ktorých prvkov sa dnešné bývanie nezaobíde

dobre tesniace okna vV každom prípade a bez ohľadu na typ bývania, je nutné popremýšľať nad tým, či aj váš domov disponuje potrebnými prvkami. S nami sa môžete pozrieť, ktoré veci sem patria.

 

Dobré tesniace okná

K domu neodmysliteľne patria okná, ktoré zabezpečujú prienik prirodzeného denného svetla do našich príbytkov. Plnia niekoľko významných funkcií, ktoré, ak idú v jednej línii, môže sa dosiahnuť maximálny komfort. Okná musia byť v prvom rade dobre tesniace. Trendom je výmena starých okien za hodnotnejšie plastové okná, ktorých lepšie vlastnosti sa odvíjajú už len od ich veku. Tým, že sú celkom nové, mali by dokonale zabrániť teplotným únikom z nášho interiéru a naopak.

 

Kvalitný zdroj tepla

Tepelnú zotrvačnosť v dome vám môže zabezpečiť aj vhodné vykurovanie. K takým sa radí aj použitie krbovej vložky, ktorá dokáže prehriať celú miestnosť alebo interiér na niekoľko hodín. Palivo, ktorým sa zabezpečuje teplo je samozrejme ekologické k prírode.

 

Dodržiavanie bezpečnosti

Použitím teplovzdušných rozvodov možno od takéhoto zariadenia ohrievať celý dom a pomocou tepelného výmenníka dokonca aj vodu. V prípade ak použijeme spomínaný tepelný výmenník, môžeme drevom v krbe vykurovať dom aj klasickým teplovodným rozvodom pre radiátory alebo podlahové kúrenie. Takéto riešenie je však technologicky náročnejšie.

 

Pri práci s otvoreným ohňom, čo krbové vykurovanie je, musíte myslieť aj na bezpečnosť. Dodržiavanie ochrany pred požiarmi je neoddeliteľnou súčasťou a povinnosťou každého človeka. V tomto prípade to bude platiť zrejme dvojnásobne.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby