Každý vie, že fasáda je najdôležitejší prvok stavby. Fasáda určuje vzhľad a charakter stavby a samotný výber materiálov je rozhodujúci aj z hľadiska jej trvanlivosti, komfortu bývania a nárokov na údržbu.

 

 

new face 3

 

 

Z hľadiska trvanlivosti a komfortu bývania stále viac investorov siaha po odvetranej fasáde, ktorá okrem ochrany muriva zabezpečuje aj príjemnú klímu v interiéri po celý rok.

 

Na trhu existuje nekonečný výber materiálov na konečnú povrchovú úpravu odvetranej fasády. Medzi najobľúbenejšie a najkrajšie jednoznačne patrí drevo. Stále viac jeho priaznivcov však odrádzajú jeho nároky na údržbu a možné deformácie a podliehanie skaze počas jeho životnosti.

 

Spoločnosť Newface, s.r.o. z Bratislavy v roku 2013 úspešne uviedla na trh kompozitné dosky Timbermax, ktoré veľmi dobre nahrádzajú drevo svojím vzhľadom, majú ale nulové nároky na údržbu, a v prípade znečistenia sa veľmi ľahko čistia. Na nekrytých miestach to ani nie je potrebné, očistí ich dážď. Preto záujem o obkladové dosky Timbermax pri použití na fasády, terasy alebo ploty neustále stúpa.

 

 

new face 4

 

 

Stále viac záujemcov o drevo si uvedomuje nástrahy, ktoré so sebou prináša použitie dreva. Vzhľad drevenej fasády sa výrazne môže zmeniť už po roku hlavne tak, že na slnečne exponovanom mieste drevo zosivie a zvyšné časti dreveného obkladu, ktorý je čiatočne pred slnkom chránený, sú ešte hnedé.

 

 

new face 5

 

 

Všetky tieto starosti sú minulosťou pri použití fasádnych dosiek Timbermax. Radosť z peknej fasády bez starostí je garantovaná na 25 rokov, vrátane záruky na farebnú stálosť.

 

Svojimi vlastnosťami sa kompozitné dosky Timbermax výborne hodia nielen na fasády, ale všade tam, kde sa zdráhame použiť drevo kvôli jeho nárokom na údržbu. Veľmi dobre sa hodia ako plotové výplne, terasové podlahy a iné exteriérové pochôdzne plochy, najmä okolo bazénov.

 

 

new face 2

 

 

Vzorkovňa s vystavenými plochami z dosiek Timbermax sa nachádza v Šamoríne na Seneckej ceste 2. Spoločnosť Newface, s.r.o. ponúka samozrejme možnosť dodávky kompletného diela na kľúč.

 

Viac informácií: www.timbermax.sk

ZDIEĽAJTE NÁS