Príroda sa po zime čoskoro prebudí – prebuďte spolu s ňou aj drevo vo vašom dome, byte alebo záhrade, ktoré potrebuje špeciálnu ochranu a zušľachtenie. Zabezpečte mu ochranu pred nepriaznivým vplyvom počasia – vetru, vlhku, slnečnému žiareniu, proti škodcom, drevokazným hubám a plesniam a prinavráťte mu tak nový vzhľad.

 

Products NATORALIS OILS SK


Riedidlové laky, či iné náterové hmoty obsahujúce množstvo syntetických živíc a iných škodlivých chemikálií, možno nahradiť prírodnými náterovými hmotami. Produkty na drevo NATURALIS OILS vznikajú spojením výťažkov z rastlín – oleja a vosku. Základný rastlinný olej sa získava z ľanu, zo slnečnice, sóje, borovicového dreva, lalamentie alebo z bodliaka. Naozaj vysoko kvalitné prírodné vosky sa získavajú z prasličky a carnauby.

 


Na parkety a podlahy
Tvrdý voskový olej sa používa na ošetrenie všetkých druhov parkiet, drevených podláh, schodov a nábytku v interiéri s normálnym i vysokým zaťažením. Drevo ošetrené tvrdým voskovým olejom má vode odpudivé vlastnosti a zabraňuje usadzovaniu nečistôt. Môže byť aj s protišmykovým efektom, ktorý ocení užívateľ pri aplikácii na schodoch. Okrem bezfarebného prevedenia (tzv. mokrý efekt) sa tento produkt vyrába v rôznych odtieňoch.

 

wood dining room design 1


Ochrana dreva v záhrade
Tíkový olej slúži ako ochrana dreveného záhradného nábytku, altánov, pergol, fasád, podhľadov, prípadne iných výrobkov z dreva v exteriéri. Po aplikácii zanecháva matný povrch zvýrazňujúc štruktúru dreva. Poskytuje ochranu proti vode a oderu. Produkt sa vyrába v rôznych odtieňoch podľa farby drevín. Na trhu je aj špeciálny olej na terasové dosky tzv.„vysychavý olej“, ktorý zasychá oxidáciou vzdušným kyslíkom a obsahuje zložky, ktoré redukujú účinok UV-žiarenia.

 

Lopušná dolina 07

 

Na zvislé plochy
Tungový olej je vyrobený zo stromu Tunga, tzv. čínsky orech. Používa sa na zvislé plochy (fasády, ploty alebo okná). Poskytuje ochranu proti vode a oderu, drevo vytvrdí a zanechá matný povrch. Je dodávaný v zmesi s nearomatickým rozpúšťadlom.

 

Prednosti prírodných náterových hmôt:


• prirodzené dýchanie dreva
• jednoduchá a ľahká aplikácia
• výdatnosť materiálu od cca 10 m²/ liter až po 40 m²/liter v závislosti od druhu dreva
• neobsahujú biocídne látky, konzervačné prostriedky, jedovaté pigmenty
• vnikajú hlboko do materiálu, neodlupujú sa
• náter nepraská
• neuzatvára póry
• možnosť ich skladovať až 5 rokov
• sú odolné voči mrazu, neobsahujú vodu

 

Všetky produkty vyrába a dodáva RENOJAVA

Viac informácií nájdete na: www.renojava-vo.sk, www.naturalisoils.sk 

 

 

 

ZDIEĽAJTE NÁS