Ekológia je dnes jednou z kľúčových tém, o ktorej sa pravidelne diskutuje. Starostlivosť o životné prostredie je veľmi dôležitá nielen pre nás, ale aj pre budúce generácie. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa snažia správať ekologicky, určite vás poteší, že v súčasnosti existujú rôzne alternatívy, ktoré budú k vášmu životnému štýlu sedieť viac. Žite ekologicky nielen počas bežných dní, ale aj vtedy, keď cestujete. Je to jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

 

hauzi 1


Najprv vyriešte ubytovanie

Ešte predtým, ako sa vyberiete do vašej cieľovej destinácie, by ste si v nej mali vybrať aj ubytovanie, ktoré vám poskytne komfort a všetky služby. Okrem klasiky vo forme hotelov alebo apartmánov nájdete aj rôzne ďalšie varianty. K nim sa radí špeciálne ubytovanie, ktorým môžete svoje ekologické správanie efektívne podporiť.

Jednou z možností obľúbeného ekologického bývania je Domček pod lipou nachádzajúci sa vo Veličnej v časti Revišné. Zaujímavosťou tohto ubytovania je to, že domček je postavený v korune 150 ročnej lipy. Ubytovanie je prevádzkované celoročne, pretože domček je zateplený a vykurovanie je vyriešené prostredníctvom kachlí. Súčasťou domčeka je spálňa s manželskou posteľou, dve ďalšie lôžka, kuchynský kút s dvojplatničkou aj ekologická suchá toaleta. Perfektný oddych si užijete na terase s posedením, odkiaľ môžete pozorovať blízke aj vzdialené okolie.

 

hauzi 2

 

Výhodou domčeka sú takisto služby, ktoré vám majitelia poskytujú. K nim sa radí napríklad odvoz k ubytovaniu terénnym vozidlom. Nechýba ani možnosť objednania raňajok a večere, prípadne jazdy na koni, ktorá sa bude páčiť starším i mladším. A čo v okolí domčeka navštíviť? Pre všetky vekové kategórie je ako stvorený výlet do Tarzanie či túra po turistických chodníkoch v Chočských vrchoch a Západných Tatrách.

Ďalšie možnosti ekologickej dovolenky

Ak by vás Veličné nepriťahovalo, alebo ste ho už navštívili, môžete si naplánovať výlet do iných miest. Zaujímavé ekologické ubytovanie na Slovensku nájdete v každom kraj. Niektoré je riešené formou drevených domčekov, ako napríklad Domček pod lipou, iné zas formou menšej farmy alebo chaty. Možností je viac ako dosť. Určite si prídete na svoje.

 

hauzi 3Skvelá ekologická dovolenka priamo na Slovensku

Užite si príjemnú dovolenku na Slovensku a myslite pri tom aj na životné prostredie a ekológiu. Stačí si len vybrať správne ubytovanie, ktoré vás v tom podporí. Možností je rovno niekoľko. Prezrite si ponuku najväčšieho ubytovacieho portálu Hauzi a zvoľte alternatívu, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Foto: Unsplash

ZDIEĽAJTE NÁS