toptrendy logosab logofacebook logo eshop logohladat logo

 

 

 

Útulné miesto rodinnej pohody v ekologickom drevenom dome

 

Na začiatku všetkého bola svojpomocná stavba montovaného drevodomu, ktorú si postavil pán Chovanec v roku 2007. Domček útulný a komfortný na bývanie, vhodný zo zdravotného hľadiska a taktiež finančného sa absolútne osvedčil. Postupne majiteľ domu pomáhal so stavbou drevených striech, altánkov i celých domov svojim kamarátom a známym.

ekodomcek 1

 

Dnes sa z jeho vášne a záľuby pre montované drevené domy stala profesionálna aktivita, a tak vznikla spoločnosť EcoDomček s.r.o. Technológia stavby drevených domov, ktorú firma vykonáva je overená časom, v USA a Kanade má už 200 ročnú tradíciu, a to v náročnejších klimatických podmienkach.

ekodomcek 4

 

Aké sú výhody montovaného dreveného domu?

Ide o ekologicky i ekonomicky výhodné bývanie z obnoviteľného zdroja. Drevo a prírodné materiály vykazujú menšiu energetickú náročnosť a  environmentálnu záťaž počas celého životného cyklu. Majú výborné statické vlastnosti a spĺňajú všetky bezpečnostné a požiarne nároky. Celá stavba má nižšiu hmotnosť oproti murovaným stavbám, čo pozitívne ovplyvňuje finančnú náročnosť na zakladanie stavby a dimenzovanie základov. Steny z dreva sú tenšie, majú však lepšie tepelné charakteristiky ako iné materiály pri rovnakej hrúbke a vytvárajú aj väčšiu úžitkovú plochu priestoru.

ekodomček 2

 

Výstavba domu postupuje rýchlo a nie je až tak obmedzená poveternostnými podmienkami, resp. ročným obdobím. Každý dom je jedinečný a variabilný. Na vykúrenie drevodomčeka stačí často krát jeden kozub. Keďže však ide o nízkoenergetické a pasívne domy, výber kúrenia je široký, spotrebiteľ si môže zvoliť podľa svojich preferencií ústredné kúrenie plynové alebo elektrické, podlahové, infrapanely a rôzne formy alternatívnych systémov vykurovania.

ekodomcek 3

 

Domčeky sú výborne izolované a spĺňajú neustále prísnejšie energetické štandardy a požiadavky európskej a slovenskej legislatívy. Výber izolácií je na rozhodnutí klienta, spoločnosť EcoDomček však preferuje dobré vlastnosti izolácií na prírodnej báze, ako sú ovčia vlna, konope, drevené vlákna či veľkoplošné dosky. Na ochranu dreva proti škodcom firma používa impregnáciu boritou soľou, ktorá je trvácna, cenovo dostupná a netoxická.

Viac informácií: www.ecodomcek.sk

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby